leonardo@archfondas

"Architektūros fondo" dienoraštis apie Leonardo da Vinci programos projektą*

Across the border and back home

 

Štai ir pasibaigė mano viešnagė Aarhuse. Prabuvau ten nei daug nei mažai – 5 mėnesius.  Per tą laiką pagyvenau trejose vietose, sutikau daug įvairių žmonių, išbadžiau naujų dalykų ir patyriau daug naujo ir praturtinančio. Kadangi dabar ramiai sėdžiu MKIC Vilniuje ir kelionė dviračiu į darbą ir besišypsantys žmonės jau nebėra kasdienio gyvenimo dalis, rašau paskutinį įrašą leonardo bloge. Tai bus trumpas pasakojimas apie kalėdinę kelionę su studija ir galutinis įspūdis apie dviračių šalį.

 

20131219_081009

 

20131219_154521

 

SLETH kalėdinė kelionė daug žadančiu pavadinimu Across the border buvo planuojama ilgai. Dar mėnesis iki jos studijoje sklandė gandai apie paslaptingą išvyką. Planų būta daug: sėsti į traukinį ir išvykti nežinoma kryptimi, keliauti lėktuvu į žemyninę europos dalį ar leistis povandeniniu laivu į gelmę. Likus savaitei, per pietus ant stalo lyg atsitiktinai atsirado krūva lankstinukų su kelionės programa ir žemėlapiu. Išganingą rytą apsiginklave maistu ir danišku šnapsu susėdome į mums išnomuotą autobusą ir patraukėme link Vokietijos sienos. Jau pakeliuj pradėję linksmintis pirmą sustojimą paskyrėme austrių medžioklei. Taip, tiesa, jog natūralių austrių Danijoje nėra, tačiau dirbtinių veisyklų pilna. Pro šalį praūžus dideliam uraganui viena iš jų buvo gerokai išdarkyta ir austrės pasklido po apylinkę. O mūsų planas ir buvo jas susirinkti ir paskanauti užgeriant šampanu. Sekantis sustojimas – Tønder miestelis, kuriame vykdomas SLETH laimėtas savivaldybės rekonstrukcijos konkursas. Po oficialios susitikimų su klientais dalies užsukome į vietinį biliardo barą. Pagaliau atvykę prie Vokietijos sienos apsistojome viešbutyje. Vakaro linksmybės buvo ilgos ir tesėsi iki pat ryto. O rytas buvo sunkus, tačiau ankstūs pusryčiai ir gera nuotaika išsklaidė praėjusios nakties širšalą galvoje. Sekančią dieną keliavome į garsiausią Danijoje plytų fabriką, kur gerieji dėdės atskleidė mums visą gamybos procesą ir net apšvietė vizualiai pavedžiodami gamyklos konvėjerių labirintais. Dienos pabaigoje buvome namie. Pavargę tačiau patenkinti.

 

20131220_104917

 

20131220_111232

 

Laikas dviračių šalyje prabėgo greitai ir juo esu labai patenkintas. Drąsiai rekomenduoju SLETH ir kitus daniškus architektūros ofisus ateities leonardo programos dalyviams ir architektams mąstantiems apie pastovų darbą čia. Darbo kultūra, bendravimas ir atmosfera labai teigiama ir motyvuojanti. Požiūris į kūrybą ir architektūrą – nuoširdus, rimtas ir neatmestinis. Architektai čia, kaip ir visur sunkiai dirbantys, tačiau moka ir atsipalaiduoti, nepaskęsti savo sultinyje ir rasti laiko linksmybėms. Iš ties linksmybės ir darbas čia nėra du atskiri dalykai. Sakytum nerimta, tačiau pasaulyje vyrančios daniškos tendencijos ir architektūra kalba patys už save.

 

 

0 comments
Submit comment