leonardo@archfondas

"Architektūros fondo" dienoraštis apie Leonardo da Vinci programos projektą*

Active City Transformation

www.act-a.dk

Kopenhaga, DK

Active City Transformation (ACT) užsiima netradicine miestų planavimo, kraštovaizdžio architektūros ir viešųjų erdvių dizaino praktika. ACT sukaupė specialias žinias ir patirtį apie sporto, judėjimo, fizinio aktyvumo integravimą į miesto audinį. Jie kuria naujas erdvių tipologijas, galinčias atnaujinti miesto gyvenimą perorganizuojant įvairias erdves taip sustiprinant žmonių patirtis ir socialinį aktyvumą.

Remdamiesi įvairių šaltinių, mokslinių tyrimų, įskaitant jų pačių tyrimus, ir vis dar veikiančių “aktyvių” projektų patirtį, ACT veikia kartu su inžinieriais, sociologais ir kitais specialistais tam, kad pateiktų kokybiškus sprendimus savivaldybėms ir privatiems klientams nacionaliniame ir tarptautiniame lygmenyje.

Vizito laikas: nuo 12.09.24 iki 13.03.24 (26 savaitės) 

 

Archis Foundation

www.archis.org 

Amsterdamas, NL

Archis Publishers – tai eksperimentinės platformos Archis Foundation padalinys, užsiimantis architektūros bei urbanistikos tyrimais ir leidžiantis vieną prestižiškiausių ir kokybiškiausių architektūros žurnalų „VOLUME“. Organizacijoje praktiką atliekantys dalyviai drauge su profesionalų komanda atliks tyrimus temomis How to think architecture: architecture in a post-critical ageirSuper Synthetic: life itself as object of design“, jų rezultatai bus publikuojami leidinyje.

Vizitų laikas: 

„How to think architecture: architecture in a post-critical age“ – nuo 12.09.06 iki 13.01.16 (19 savaičių)

„Super Synthetic: life itself as object of design“ – nuo 13.01.07 iki 13.05.12 (18 savaičių)

 

Ensamble Studio

Madridas, ES

www.ensamble.info

Studijos įkūrėjas Anton Garcia-Abril, kuris  šiuo metu dėsto Madrido Technikos universitete, skaito paskaitas įvairiuose Europos ir Amerikos universitetuose, vasario mėnesį dalyvavo Archfondo organizuotoje paskaitoje.

Studija daug dėmesio skiria gamtiniams elementams, juos jungdami su pramoninėmis statybos sistemomis, analizuodami konstrukcijų tankumo, efektyvaus veikimo ir apkrovimo principus. Projektų mastelis varijuoja nuo gyvenamo namo ar skulptūrinės instaliacijos iki miestų bendrojo planavimo, nuo individualių iki visuomenės poreikių tenkinimo, pozityviojo miesto fenomeno tyrimo. Keldamas diskusijas apie techninę architektūros pusę, Anton‘as taip pat atkreipia dėmėsį ir į socio-ekonominius aspektus.

Vizito laikas: nuo 12.09.03 iki 12.11.30 (12 savaitės) 

 

Estudio Gonzalo Moure

Madridas, ES

http://www.gonzalomoure.com/

Studijos įkūrėjas Gonzalo Moure, taip pat Madrido Technikos universiteto profesorius, skaitantis paskaitas ir įvairiuose kituose Europos universitetuose kaip architektas bei architektūros paveldo žinovas. Architekto darbą dirba nuo 1986m., nuolat dalyvauja įvairiuose seminaruose, konferencijose, parodose, konkursuose, studija taip pat dalyvavo IX Venecijos Bienalėje.

Sekdami architektūros klasikų pavyzdžių, jie kartoja, kad “less is more” ir savo darbais, išlaikydami stilistiką bei ieškodami naujų niuansų, tai iaškiai parodo.

Vizito laikas: nuo 12.11.26 iki 13.03.03 (14 savaičių)

 

Feichtinger Architectes

www.feichtingerarchitectes.com

Paryžius, FR

Feichtinger Architectes yra tarptautinis architektūros ofisas turintis padalinius Austrijoje ir Prancūzijoje. Studijos projektai publikuoti tarptautiniuose architektūros žurnaluose, eksponuoti įvairiose parodose.

Ofisas yra produktyvus, kuria ir realizuoja plataus spektro objektus. Praktika šioje įmonėje orientuota į tarpregioninį bendradarbiavimą projektavimo srityje.

Vizito laikas: nuo 12.10.01 iki 13.04.01 (26 savaitės) 

 

Leth & Gori

Kopenhaga, DK

www.lethgori.dk 

2007 metais įkurta firma vadovaujama Uffe Leth (dėstytojas Lundo architektūros universitete – Švedija) ir Karsen Gori (dėstytojas Karaiškoje architektūros akademijoje – Danija). Jaunas, bet aktyvus ofisas, projektuojantis architektūrinius ir urbanistinius objektus. Juose siekia diegti inovatyvias idėjas, kuriose susijungia architektūra, dizainas ir menas. Šis ofisas savo projektuose itin pabrėžia dialogą tarp įvairių disciplinų ir pačių darbuotojų, platų požiūrį bei tvarios architektūros kūrimą.

Studijos parengti projektai pripažinti nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, publikuoti A10, Maja, Arkitekten ir kituose leidiniuose.

Vizito laikas: nuo 12.09.03 iki 13.03.03 (26 savaitės) 

 

Point Supreme Architects

www.pointsupreme.com

Atenai, EL

Point Supreme architektų studija buvo įkurta Roterdame, šiuo metu tęsia veiklą Atėnuose, Graikijoje. Savo projektuose integruoja tyrimus, architektūrą, urbanizmą, kraštovaizdžio architektūrą ir grafinį dizainą. Dalyvauja įvairaus mastelio architektūriniuose konkursuose tiek Graikijoje, tiek tarptautiniu lygmeniu.

Architektai gilinasi į viešųjų erdvių ir miesto tapatybės problematiką, siūlo sprendimus ir transformacijas, papildančias esamas miesto erdvines struktūras. Kuria naujus miesto suvokimo ir identiteto modelius.

Vizito laikas: nuo 12.09.03 iki 13.03.03 (26 savaitės) 

 

Star Strategies + Architecture

Roterdamas, NL

www.st-ar.nl

2006 metais Roterdame įkurta aktyviai veikianti architektūros studija, kuriai vadovauja įkūrėja Beatriz Ramo. Studija nuo pat įkūrimo aktyviai vykdo savarankiškai inicijuotus tyrimus. Nagrinėjamos tiesiogiai ir netiesiogiai su architektūra, urbanistika ir kraštovaizdžio projektavimu susijusios temos. Projektuojamų objektų mastelis varijuoja nuo mažo iki itin didelio. Studija aktyviai dalyvauja visose projekto stadijose, bendradarbiauja su kitų sričių specialistais.

Studija pelniusi tarptautinį pripažinimą, įvertinta tarptautiniuose konkursuose visuomeninių ir gyvenamųjų pastatų, infrastruktūros ir urbanistinio planavimo srityse Olandijoje, Kinijoje, Islandijoje, Norvegijoje ir Ispanijoje.

Vizito laikas: nuo 12.10.15 iki 13.04.15 (26 savaitės) 

 

VORA arquitectura

www.vora-arquitectura.com

Barselona, ES

Pere Buil ir Toni Riba vadovaujama architektų studija. Jaunas, nedidelis, bet aktyvus architektų kolektyvas, kuriantis įvairaus mastelio ir tipologijų urbanistikos, pastatų ir mažosios architektūros objektus. Jų darbai pripažinti ir publikuojami pasaulinėje architektūros spaudoje, eksponuojami tarptautinėse ir nacionalinėse parodose.

Kolektyvas bendradarbiauja su kitų sričių specialistais ir kitais architektūros biurais. Projektai koncentruoti į socialinius ir ekonominius aspektus, viešąsias erdves, bei jų įtaką. VORA – vieni iš “Estacions transformadores” (debatų platformos, diskutuojančios apie šiuolaikinės architektūros objektus ir aplinką) kuratorių.

Vizito laikas: nuo 12.09.24 iki 13.03.24 (26 savaitės) 

 

0 comments
Submit comment