leonardo@archfondas

"Architektūros fondo" dienoraštis apie Leonardo da Vinci programos projektą*

Nieto Sobejano Arquitectos

www.nietosobejano.com

Madridas, ES

“Nieto Sobejano Arquitectos” yra tarptautinė projektavimo įmonė įsikūrusi Madride, vėliau įsteigusi padalinį Berlyne. “Nieto Sobejano
Arquitectos” kuria ne tik naujo, kokybiško pastato bei aplinkos planavimą, bet ir atlieka renovacijas, sprendžia naujų tūrių santykį su
jau egzistuojančia aplinka rengiant jų praplėtimo projektus.

Architektai buvo įvertinti aukščiausias apdovanojimais įvairiuose konkursuose už savo projektus, kaip muziejų praplėtimus Moritzburge, San Telme, naujo muziejaus Kordoboje projektą. Įmonei vadovauja jos įkūrėjai: Fuensanta Nieto ir Enrique Sobejano, jie taip pat dėsto Universidad Europeo de Madrid, Madride ir Universitat der Kunste, Berlyne. Jie aktyviai dalyvauja tarptautinėse architektūrinių konkursų vertinimo komisijose Japonijoje, Amerikoje, Vokietijoje.

Vizito trukmė: 26 savaitės

 

DF + Partners

www.d-f.ch

Luganas, CH

Nedidelė „DF+Partners” studija buvo įkurta architekto Dario Franchini, kuris baigęs studijas Academia di architettura Mendrisio mieste, dirbo Ennio Magetti ir AuS Architecture and Urban System ofisuose, o 2009 metais atidarė savo studiją Lugane. Studijos projektuojamų pastatų tipologija apima objektus nuo gyvenamųjų vienbučių iki didesnių visuomeninių projektų (pavyzdžiui, mokyklos pastato rekonstrukcija į kino centrą Lokarne). Šiuo metu studija bendradarbiauja su „AZPML“ (architekto Alejandro Zaera Paolo studija) Londone.

„DF+Partners” kuriamą architektūrą būtų galima apibūdinti kaip nuoseklią Tičino kantono modernistinės pokario tradicijos tąsą. Projektuojamų pastatų išraiška – švarių plokštumų plastika, ryškūs horizontalūs skaidymai.  Projektų geografija koncentruojasi Tičino kantone.

Vizito trukmė: 26 savaitės

 

STUDIO SCHWITALLA 

www.studioschwitalla.org

Berlynas, DE

Max Schwitalla, baigė architektūros studijas ETH, Ciuriche (Šveicarija) 2006 m. Buvo vienas iš HENN StudioB (Berlynas) studijos įkūrėjų, dirbo su Rem Koolhaas [OMA(Roterdamas/Niujorkas), bei Graft architektais (Berlynas/Los Andželas). 2012 metais įkūrė Studio Schwitalla. Studija į architektūrą žvelgia per tarpdiscipliniškumo prizmę ir stengiasi naikinti ribas tarp miestų planavimo ir architektūros.

Vizito trukmė: 26 savaitės

 

AI Design Studio

www.architectsofinvention.com

Londonas, UK

Londone veikianti  studija, taip pat turi padalinius Tbilisyje bei Maskvoje. Kompanijos įkūrėjas architektas Nikoloz Japaridze. Tai jaunas, aktyvus ofisas, kuriame darbuojasi daugiatautė 16 architektų komanda.  Kompanijos darbų spektaras apima įvairaus mastelio architektūrinius, urbanistinius projetus. Studija aktyviai dalyvauja meniniuose projetuose, konkursuose.  Tai tarptautinio profilio ofisas, vykdantis projetus skirtingose šalyse.  Veiklos modelis grindžiamas analitiniais bei ekperimento metodais, tuo siekiama inovatyvių sprendimu. Studijos darbai yra pelnę apdovanojimus nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, publikuojami tarptautinėje spaudoje.

Vizito trukmė: 26 savaitės

 

SLETH

www.sleth.dk

Arhusas, DK

SLETH yra architektūros ir urbanistinio planavimo ofisas, kurio pagrindine kryptis –  architektūros ir urbanistinės plėtros ryšys. Ofiso paslaugos prasideda nuo idėjų ir baigiasi urbanistinių ir konstrukcinių projektų įgyvendinimu. Nuo 2006 metų pradžios komanda laimėjo keletą svarbių ir išskirtinių apdovanojimų. Ofisas toliau sėkmingai dalyvauja konkursuose ir tiriamuosiuose projektuose. SLETH kolaboruojasi su kolegomis bei akademinėmis institucijomis ir laiko tai svarbia profesinio tobulėjimo dalimi. Ofisas kuria projektus, varijuojančius geografiškai ir tipologiškai, dirba su viešomis ir privačiomis organizacijomis, taip pat su privačiomis kompanijomis ir nepriklausomais konstrukciniais inžinieriais. SLETH įsikurę Danijoje, turi savo ofisus Aarhuse ir Kopenhagoje.

Vizito trukmė: 18 savaičių

 

SHSH Architecture + Scenography

www.shsh.be

Briuselis, BE

SHSH Architecture + Scenography studijai vadovauja japonų architektų duo – Shin Bogdan Hagiwara, vienas iš ofiso Bureau vers plus de bien-être / V+ įkūrėjų, ir architektė-scenografė Shizuka Hariu.

Jaunas ir aktyvus ofisas užsiima veikla Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Japonijoje. Projektai apima individualaus ir visuomeninio pobūdžio architektūrą, parodų ir teatro scenografiją. Viena iš svarbių temų ofiso darbe – cunamio suniokotų Japonijos miestelių atkūrimo strategija „Invisible Needs of Life“, atsižvelgianti į socialinius ir kultūrinius gyventojų poreikius. Sujungę europietišką ir azijietišką patirtį, skirdami daug dėmesio detalėms ir erdvės kokybei, architektai kuria originalius ir inovatyvius projektus.

Vizito trukmė: 26 savaitės

 

SeARCH

www.search.nl

Amsterdamas, NL

“SeARCH” yra dinamiškas, vidutinio dydžio architektūros ir urbanistikos ofisas Amsterdame (Nyderlanduose), susidedantis iš tarptautinės komandos. Ofiso ideologija koncentruojasi ties kraštovaizdžiu kaip esminiu ir sąlygas diktuojančiu elementu. Architektūros tvarumas ir natūralūs resursai – vieni svarbiausių aspektų atsispindinčių projektuose. “SeARCH” pasižymi glaudžiu bendravimu ir kooperacija su kitais architektūros ofisais, klientais, naudotojais ir siauros srities specialistais.

Vizito trukmė: 26 savaitės

 

COBE

www.cobe.dk

Kopenhaga, DK

COBE yra progresyvi ir moderni architektų bendruomenė, kuri koncentruojasi į architektūrą ir dizainą – nuo pastato iki viešos erdvės, iki didelio mastelio urbanistikos. Studija įkurta 2005 metais Dan Stubbergaard (COpenhagen) ir Vanessa Miriam Carlow (BErlin), tačiau šiuo metu yra skilusi į dvi savarankiškas – vieną Kopenhagoje ir kitą Berlyne.

Studijai architektūra nėra tam tikros stilistikos ar formos materija, bet reakcija į vietos kontekstą, socialinį gyvenimą ir vartotojus. Vienas esminių COBE principų – socialinis aspektas visuose projektuose. Laisvai laviruojant tarp urbanistikos, pastato ir viešos erdvės bei jungiant šiuos elementus į vieną bendrą visumą, sukuriamos realios fizinės galimybės žmonių socialinei sąveikai egzistuoti.

Šiuo metu studiją sudaro apie 50 architektų ir urbanistų. Jaunas, aktyvus ir atviras kolektyvas per savo gyvavimo laikotarpį jau pelnė pripažinimą tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu laimėdamas ne vieną konkursą ir atlikęs keletą inovatyvių realizacijų.

Vizito trukmė: 19 savaičių

 

Dominique Perrault Architecture

www.perraultarchitecte.com

Paryžius, FR

Tarptautinis ofisas išgarsėjęs 1989 m. pastačius Nacionalinę Prancūzijos biblioteką Paryžiuje. Šiuo metu Dominique Perrault ofisas vienas žinomiausių Prancūzijoje.  Ofisas yra laimėjęs daug prestižinių prizų ir apdovanojimų.

Vizito trukmė: 26 savaitės

 

MAP Architects studio

www.maparchitects.dk

Kopenhaga, DK

MAP architects studija yra eksperimentinė architektūros platforma, kurios pagrindinis varomasis pricipas – tai, kas egzistuoja, tėra maža dalis to, kas įmanoma. Studijoje projektų mastelis dažnai varijuoja nuo globalaus suvokimo problemų iki 1:1 prototipo kūrimo. Leidžiamas metinis MAP (Manual Architectural Possibilities) leidinys aktualiomis temomis. Jau išleisti: Antarktida 001, Karantinas 002, Archyvai 003, Potvyniai 004, Černobylis 005, Grenlandija 006.

David A. Garcia, studijos įkūrėjas, dėsto trijose prestižinėse Europos architektūros mokyklose: Bartleto (DB), Lundo (Švedija) ir Karališkosios meno akademijos (Danija), skaito pranešimus ir vyksta į ekspedicijas po ekstremalių sąlygų veikiamas aplinkas.

Vizito trukmė: 26 savaitės

 

ROTOR

www.rotordb.org

Briuselis, BE

‘Rotor’ yra jaunas belgų kolektyvas užsiimantis architektūros, dizaino ir pramonės projektais, bei jų išeities taškų tyrinėjimais. Pradėjęs veiklą 2005 metais, šiuo metu ofisas susideda iš devynių darbuotojų – architektų, inžinierių, dizainerių, scenografų bei tyrėjų.
Savo įžvalgom ‘Rotor’ patraukė tarptautinį dėmesį pristatydami Belgiją 2010-aisiais Venecijos Architektūros Bienalėje. 2011 metais kuravo OMA retrospektyvinę parodą Londone, Barbican galerijoje. Šiuo metu yra neseniai atidarę Oslo Architektūros Trienalę tvarumo tema kurią kuravo bei igyvendino pastarųjų metų bėgyje.
Įsikūręs buvusios galerijos patalpose ofisas užsima kritinėmis architektūros praktikomis siekainčiomis permastyti laikmečio pozicijas.

Vizito trukmė: 26 savaitės

 

 

0 comments
Submit comment