Keturios savaitės įkvepiančio Londono
…arba 23 dienos praktikos Open-City. Pirmas trečdalis viso laiko čia prabėgo neįtikėtinai greitai.
Open-City pagrindinė veikla – visuomenės architektūros edukacija. Pagal visus planus čia aš turėčiau daugiausia darbuotis vaikų architektūros edukacijos srityje. Bet kol kas turiu įvairių užduočių ir tyrimų temų, kurios iš esmės yra susiję su edukacija, bet liečia ir platesnį architektūros politikos kontekstą:
- UK paviljono Venecijos architektūros bienalėje idėjų paieškos (vietiniam konkursui, daugiau informacijos apie UK paviljono „Take Away“ idėją galima rasti čia);
- Tyrimas tema “Role and Value of Architecture in Promoting Cities” (daugiau apie jį tikiuosi papasakoti vėliau);
- Open House Junior* Festival 2012 programos turinys, pasiūlymai rėmėjams ir – pati ‘smagiausia’ dalis – biudžetas!
*Open House Junior – tai renginys, skirtas vaikams, jaunimui ir šeimoms bei papildantis Open House** London savaitgalio programą. Jo metu mieste vyksta kūrybinės dirbtuvės bei kitokie smagūs, interaktyvūs ir įkvepiantys neformalaus mokymo užsiėmimai vaikams.
Beje, **Open House savaitgaliai, kai daugelis žymių pastatų mieste atveria savo duris visuomenei, Londone vyksta kasmet, rugsėjo mėnesį. Juos Open-City organizacija pradėjo rengti lygiai prieš 20 metų, ir iki šiol ši idėja išpopuliarėjo daugelyje pasaulio miestų: New York‘e, Čikagoje, Helsinkyje, Melburne, Dubline ir kt. Šių renginių misija – „atverti akis, mintis ir duris“ – paskatinti visuomenę, ir ypač vaikus, domėtis architektūra bei savo aplinka. Daugiau apie šį projektą kviečiu paskaityti Open House Worldwide internetiniame puslapyje.
Pats Londonas – gyvas, stilingas ir pilnas kultūrinės veiklos. Visai neseniai aplankiau OMA/Progress parodą Barbican centre, kuri įkvėpė ir uždavė daug klausimų.
Tokia, štai, glausta ir apibendrinta pradžios „ataskaita“ 🙂
P.S. Savaitgalį pirmą kartą gražiai pasnigo! Bet tiek ir tematėm tos baltos spalvos…