leonardo@archfondas

"Architektūros fondo" dienoraštis apie Leonardo da Vinci programos projektą*

o u r d a r l i n g

1 nugalėtojas, 9 garbės paminėjimai. Tarp kurių ir MAP Architects projektas.

Viena iš įdomesnių patirčių MAP Architects ofise – tarptautinis M o v e d  t o  c a r e  konkursas, organizuojamas britų labdaros organizacijos Building trust . Pirmame įraše buvau užsiminus apie netikėtas atsakomybes – vadovavimas konkursui – buvo viena jų. Keturių žmonių komanda ir Davidas Garcia (pirmas iššūkis – Davidą pagauti ir gauti mums reikiamus atsakymus).

Konkurso uždavinys buvo atsakyti į vieną opiausių Pietryčių Azijos regiono klausimų: kaip pristabdyti kasmet milžinišką kiekį gyvybių nusinešančias ligas, vien dėl pastarųjų diagnozavimo nelaiku. Atsakymas turėjo būti mobilus, lengvai surenkamas ir išrenkamas architektūrinis objektas, kuriame žmonės būtų apžiūrimi, edukuojami ir esant reikalui atliekamos smulkios operacijos. Pradėjom generuoti idėjas, nagrinėjom kontekstą. Pietryčių Azija buvo iššūkis. Klimatas: smarkūs vėjai, pastovūs potvyniai, kepinanti saulė, liūtys, nepažįstama kultūra. Susiradom Raudonojo Kryžiaus atstovo Filipinuose kontaktą, kuris kaip tik tiekė medicininę pagalbą nukentėjusiesiams po 2013 metų žiemą siautųsio taifūno Hayan. Išgirstos istorijos tiesiai iš ‘fronto’ kiek šokiravo. Rekomenduota, jog mūsų projektuojamas tūris būtų pasiruošęs priimti gimdyvę bei eilę ją lankančių giminaičių ir turėtų specialią angą išnešti kūnui ar kūno dalims (esant reikalui). To nebuvo konkurso sąlygose, bet tai rekomendacijos iš žmogaus matančio realią situaciją.

Trumpai apie mūsų galutinį pasiūlymą o u r  d a r l i n g ( taip vadinom mūsų vieną pirminių idėjų – ‘ mūsų mieliausiaja’, kurią keliskart buvome ‘nužudę’).

Geometrinis sprendimas paremtas trikampiu, viena stipriausia erdvine forma, kuri suteikė mūsų norimos kokybės vidinei erdvei ir neatitrūko nuo vietinės architektūros silueto.

Kad ir pakankamai mažai erdvei (50m2) uždavėm kelis scenarijus. T o  c a r e tūris tampa intesyviai perskirtas į privačias erdves apžiūrai ir konsultacijoms. T o  c u r e atveju mobilios polikarbonato atitvaros išdėstomos sukuriant sterilią ir gerai ventiliuojamą operacinę erdvę, skirtą smulkioms operacijoms. T o  e d u c a t e praktiškai visa erdvė paverčiama į klasę edukacijai. Dar vienas scenarijus, kuris mums pasirodė būtinas I n  p e r s p e c t i v e – kūrėmė tokią erdvę, kurią būtų galima naudoti pasibaigus programai, kaip erdvę miestelio reikmėms: klasė, bendruomenės susirinkimo vieta.

Modulinė metalo konstrukcija leidžia kontroliuoti dydį, elementai standartiniai, o atitvaros gali būti pakeistos vietinia žaliava kaip bambukas ar bananų nendrės.

Du konkursinės praktikos mėnesiai buvo pakankamai įtempti, bet įgyta patirtis vertinga ir                         o u r  d a r l i n g  gražiai įsipaišys į mano praktikos portfolio.

Laimėjęs dizainas http://www.buildingtrustinternational.org/movedtocare.html

 

Prisegu kelias nuotraukos iš konkursinės medžiagos.

02

03

05

 

 

01

 

 

0 comments
Submit comment