leonardo@archfondas

"Architektūros fondo" dienoraštis apie Leonardo da Vinci programos projektą*

Roterdamo meškiukai

roterdamo meskiukai Roterdame, tuščiuose namuose gyvena meškiukai, kurie retai pasirodo viešumoje. Man juos sutikti akis į akį pavyko tik kartą, besibastančius apytuštėmis gatvėmis keistai linksmus. Buvo ruduo, matyt ruošėsi žiemos miegui. Be meškiukų čia gyvena olandai, dideli kaip milžinai. Iš mano perspektyvos jų aukštis dar įstabesnis. Sako, kai gerai gyvena – žmonės užauga didesni. Panašu, kad šie gyvena ypač gerai. Man patinka didelių žmonių šalyje, nes parduotuvėse visada galima rasti S dydžio drabužių. Be meškiukų ir olandų čia gyvena daug lietuvių esamų ir būsimų architektų, todėl kartais Roterdamas atrodo panašus į Vilnių.
hogstraatŠeštadieniais Roterdame vyksta turgus Blaak aikštėje. Anksti ryte iš niekur atsiranda staliukai ir pavėsinės, kur prekybininkai išdėsto įvairius produktus ir visą dieną garsiai rėkauja „kilo bananen een euro! Lekker lekker!“. Mano mėgstamiausios Blaak turgaus dalys yra: bulvytės fri „Bram Ladage“ kioskelyje su majonezu ir daugiau druskos; tešloje kepti žuvies gabaliukai „kibbeling“ su česnakiniu padažu; bet geriausia – visa eilė stalų su sendaikčiais. Per septynis mėnesius radau krūvą puikiausių daiktų: geltoną „Walkman‘ą“ su dėžute, 2 Polaroid aparatus (vieną kalbantį, kitą su dėžute ir senomis nuotraukomis), metalinę makaronų gamyklę ir nesuskaičiuojamus kiekius smulkmenų, kurios reikalingos atrodė tik tą vieną akimirką. Apie ketvirtą valandą turgus baigiasi ir visi stalai, pavėsinės, stogeliai ir šiukšlės dingsta kaip į vandenį. Lieka rami tuščia aikštė laukianti naujo turgaus kitą šeštadienį.
marketŠalia turgaus aikštės stovi namas-pieštukas, kubiukai, biblioteka panaši į skalbimo mašiną, dabar dar kyla naujas turgaus pastatas – arkutė. Visko yra Roterdame tik ne senamiestis. Subombardavo gyvatės per karą, ir vėliau tuštuma buvo užpildyta aukštais ir apyvienodžiais ofisų pastatais ir daugiabučiais. Gal dėl to man čia taip sava, miestas toks chaotiškas, kad visi gali rasti sau vietos ir vietą. Net meškiukai.*
streetscape* Toks vienas užsuko ir į mano namus, su didelėmis plaštakomis ir batais ant rankų. Gaila manęs namuose nebuvo. Ne visi meškiukai geri ir gražūs, visokių yra. O dabar, kai pavasaris ypač lėtai artinasi, jie pabus iš žiemos miego ir negali žinoti ką darys šiais metais.
towers

 

0 comments
Submit comment